3 ספרי אנגלית מומלצים לילדים

לימוד שפה חדשה דורש חשיפה לאוצר מילים וחיבור אליה. השפה האנגלית נרכשת כבר בבית הספר היסודי וילדים שאינם נחשפים לשפה בבית יכולים לשפר את החוויה ואת החיבור לשפה על ידי קריאה ושמיעת ספרים מוקראים.

היתרונות של קריאת הספרים הם העשרת אוצר המילים, ערך מוסף משלים בנוסף לשיעור פרטי אנגלית   הבנת כל מילה והאופן שבו היא משתלבת במשפט הכולל והנאה מהיצירה עצמה. רוב הילדים נהנים מקריאה ומהקראת ספרים, וזוהי דרך נפלאה לחבר בינם לבין השפה החדשה ולהפוך את הלימוד מהכרח לחוויה נעימה.

3 ספרים מומלצים לכיתות א’-ג’

בין הספרים הרבים שמהם הילדים יכולים ליהנות אפשר לראות ספרים קלילים המקנים אוצר מילים בסיסי והצצה לשפה האנגלית, ולעומתם ספרי קריאה מעמיקים. בעת בחירת הספר יש לבחון מהי הרמה של הילד ומהם תחומי העניין שלו, ולבחור את האחד שיעניק לו חוויה ויוכל להתאים גם לקריאה משותפת.

Monsters Love Colors / Mike Austin

ספר מהנה על מפלצות שאוהבות צבעים. המפלצות אוהבות להשתעשע, לצייר בצבעים, לרקוד ולקשקש. התחביב של המפלצות נובע מהאהבה שלהן ליצירת צבעים חדשים. הספר מלווה בציורים שגם הם יצירתו של הסופר, והוא מתאים לילדים צעירים שרוצים לגלות עוד על העולם ולהורים שרוצים לגרום לילדיהם להתאהב בשפה האנגלית.

The Cat in the Hat / Dr. Seuss

סאלי ואחיה תקועים בבית קר ואין להם מה לעשות. הם משתעממים עד שמופיע החתול המפורסם עם הכובע, הלא הוא “חתול תעלול”. ספרו של ד”ר סוס סחף אחריו מיליוני קוראים מרחבי העולם. האיורים המלווים את הספר מסייעים להתחבר אליו, וכך גם ההרפתקאות שמעביר החתול את האחים שכבר אינם משועממים יותר. הספר מתאים לילדים בכיתות הנמוכות – ילדים אשר אוהבים לצחוק וליהנות מהרפתקאות חדשות. הוא מזמן חוויה של קריאה ולמידה טבעית של השפה האנגלית.

Little Women / Louisa May Alcott

הרומן “נשים קטנות” הוא ספר קלאסי שנכתב בשנת 1868 ומאז כבש אינספור קוראים וקוראות בכל רחבי העולם. הספר מתאים גם לגילאים הצעירים, והקוראים יכולים להזדהות עם הגיבורות ועם החוויות שהן עוברות בתקופת מלחמת האזרחים בארצות הברית. הספר מתאים יותר לגילאי כיתה ג’ ולילדות ולילדים שיש להם כבר אוצר מילים ויכולת קריאה באנגלית או לקריאה משותפת של הורים וילדים. לנוחיות ההורים והילדים, ניתן למצוא גרסאות קצרות לגרסה המלאה ובכך ליהנות מסיפור מרתק ומקריאה קלילה.

לעזור לילד להתאהב בלמידת השפה החדשה

למידת שפה חדשה אינה חייבת להיות משימה מורכבת ומתישה. להיפך, היא יכולה להיות מרתקת ומעניינת, אם רק מוצאים את הדרך של הילד להתחבר אל התהליך. לכן, הקראת ספרים וקריאתם תוך דגש על מילים מסוימות ועל העשרת אוצר המילים יכולה להיות דרך נפלאה להעשיר את אוצר המילים.

למעוניינים בכך, חלק מהספרים מגיעים במקביל בגרסת אודיו, מה שמאפשר גם להורים וגם לילדים לעקוב אחר המילים ביתר קלות ולאמץ הגייה נכונה של כל אות ומילה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *