שלושה ספרים באנגלית על התחדשות עירונית

התחדשות עירונית- יש גם ספרים מומלצים באנגלית

קריאה באנגלית מאפשרת לשכלל, לחדד ולהשביח את האנגלית שבפינו, ואם אתם חובבי קריאה, הרי שהתענוג שתפיקו מקריאת ספרים באנגלית הוא כפול ומכופל. עבור אלו שאוהבים לקרוא באנגלית, ומתעניינים בנושא התחדשות עירונית, מובאות להלן המלצות על שלושה ספרים שיעשירו את ידיעותיכם, וישפרו את האנגלית שלכם בו זמנית.

 

The New Urbanism: Hope or Hype for American Communities?  מאת וויליאם פולטון

 

ספר זה דן בשאלה האם מתכנני ערים בעלי גישה שונה, הבועטת במוסכמות הישנות, ומנסה לתכנן ערים בצורה שתאפשר חיי קהילה ותנאים התומכים יותר בתושבי הערים, אכן יכולים לעשות שינוי. האם רעיונותיהם של מעצבי הערים החדשים, המנסים להניע תהליכי התחדשות עירונית ולמצוא פתרונות מקוריים בני זמננו למצוקה, לפשיעה, ולניכור שהסביבה העירונית בארצות הברית מייצרת אכן יכולים לעבוד, ויתירה מכך – האם הם יכולים לעמוד בתחרות מול המציאות האורבאנית השלטת כיום.

 

The New Urban Renewal: The Economic Transformation of Harlem and Bronzeville מאת דרק. ס. הירה

 

ספר זה דן בשינוי שעברו שתי השכונות השחורות, הארלם בניו יורק וברונזויל בשיקגו, משכונות עוני ופשע, לשכונות אפנתיות עם מסעדות יוקרה, מרכזי ספא, וסניפי בנק הנפתחים במקומות שבעבר נחשבו לאזורים מסוכנים שרצוי להתרחק מהם. הספר דן בשאלות כמו מה הגורמים השונים שמשפיעים על שינויים אורבאניים כאלו, מי מרוויח מהם, ומי מפסיד. זהו ספר מרתק עבור מי שמעניינת אותו הדינאמיקה של הדמוגרפיה האורבנית.

 

Walkable City: How Downtown Can Save America, One Step at A Time מאת ג'ף ספק

 

ג'ף ספק הקדיש את חייו לעיסוק בשאלה מה גורם לערים לשגשג, בסופו של דבר צמצם את העניין לנקדה אחת: "הליכתיות" ( walkability ), הכוונה: ידידותיות להולך הרגל. עד כמה נוח ונעים להולכי הרגל להסתובב במדרכות העיר. כיום, ברוב הערים בארצות הברית מרכז העיר השוקק והתוסס הוא מקום בו הרכב שולט, והולך הרגל נדחק הצידה. הפיכת ערים לידידותיות להולכי רגל היא משימה קלה וזולה יחסית, החוכמה היא להבין מה יש לעשות. בספר מניח ספק קווי יסוד לנקיטת הצעדים המתאימים, ביצוע הבחירות הנכונות, וקבלת ההחלטות המתבקשות.

 

שפע של מידע

 

התחדשות עירונית הוא נושא הכולל תחומים רבים, החל מתכנון וארכיטקטורה, עבור דרך דמוגרפיה ופוליטיקה, וכלה בקיימות ואידיאולוגיות חברתיות. כאשר מדובר בדרכים להפיכת מרכזי הערים ידידותיים יותר לתושבים, פרמטרים רבים משחקים תפקידים שונים במשוואה. הספרים שהבאנו לכם להלן הם טעימה קטנה משפע האינפורמציה וחומר הקריאה הקיימים בנושא. למי שהנושא קרוב לליבו מומלץ לחפש אחר עוד ספרים שיעשירו את ידיעותיו, יעמיקו  וירחיבו את הבנתו, ויעזרו לו לגבש דעה מוצקה משלו בנושא חשוב זה. עתיד האנושות קשור רבות ביכולתנו להפוך את הערים למקומות שנעים, בטוח ונוח לאדם לחיות בהם.

בינתיים, כל שנותר לנו הוא לאחל לכם קריאה מהנה ומחכימה.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דומים