3 ספרים באנגלית על הסכם סודיות

מהו הסכם סודיות

הסכם סודיות הנחתם בין עובד ומעסיק הוא אחד החוזים החשובים הן עבור המעסיק והן עבור העובד, והוא חלק חשוב ממערכת ההסכמים ויחסי העבודה בין השניים. לניסוח הסכם הסודיות השפעה הן על אפשרותו של המעסיק לאוכפו, והן על יכולת הפרנסה של העובד במידה ויבחר לעבור למקום עבודה אחר. משום כך, הבנה בסיסית בנושא הסכם סודיות היא הכרחית עבור מעסיקים ועובדים כאחד. עבור חובבי הקריאה באנגלית, מי שפת האם שלו היא אנגלית, והן עבור מי שמבקש לשפר את האנגלית שבפיו, מובאים להלן שלושה ספרים מומלצים באנגלית בנושא הסכם סודיות.

 

Non – Disclosure Agreements line by line מאת ברנדון באום

 

ספר זה סוקר ומגדיר באופן בהיר את המושגים הכרוכים בהסכם סודיות, ולאחר מכן לוקח הסכם סודיות נתון, בוחן אותו, מפרש אותו ומסביר הן את המושגים והן את המשמעות של כל סעיף. הספר מאפשר לקורא להבין לעומקם את הניסוחים והמשמעויות, מספק טיפים לניהול משא ומתן בחתימה על הסכם סודיות, ומאפשר הן למעסיק והן לעובד ליצור הסכם סודיות שיתאים לאינטרסים שלהם.

 

Non Competition Non solicitation, and Non Disclosure Agreements Line By Line: a Detailed Look at Restrictive Covenants, and How To Change Them to Meet Your Clients Needs.

 

ספר זה מאת גארי ד. בלצ'מן ודבורה ס. ברנמן, עורכי דין ידועים בעלי ניסיון רחב ומעמיק בניסוח חוזים, ייצוג מעסיקים ועובדים, עוסק בבהירות במרכיבים החיוניים בהסכמי סודיות. הספר דן בחשיבותם של מרכיבי החוזה השונים, ובהיגיון העומד מאחורי הכנסת סעיפים שונים לחוזה. עבור מעסיקים הספר מספק תובנות וטיפים לניסוח הסכם סודיות שיתאים לצורכיהם ויהיה ניתן לאוכפו. עבור העובד מספק הספר תובנות ועצות כיצד לנסח הסכם סודיות שיהלום את הצרכים והאינטרסים שלו, ולא רק את אלו של המעסיק.

 

The Startup's Guide to Non Disclosure Agreements מאת טניל כריסטנסן ומרים אמין.

 

הספר מספק הסבר תמציתי ומקיף לכל הנושאים והמושגים הקשורים להסכמי סודיות, כך שהקורא, בין אם מדובר בעובד או מעסיק, יוכל לקרוא ולהבין הסכם סודיות שיוצג בפניו.

 

לדאוג לעתידכם, לשמור על האינטרסים שלכם

 

הבנה בסיסית בנושא הסכם סודיות תאפשר למעסיק ולעובד לנהל משא ומתן שיפיק הסכם סודיות שייטיב עם שני הצדדים. אמנם, ברוב המקרים ילוו אתכן עורכי דין מומחים לענייני חוזים ודיני עבודה, אך חשוב שכל אחד יבין בדיוק על מה הוא חותם. לאחר קריאת הספרים המומלצים שצוינו להלן, יוכל הקורא להבין את ההסכם, את המושגים הכלולים בו ואת ההשפעה שיכולה להיות לניסוחים השונים על חייו. הודות להבנה בסיסית חשובה זו, ישכילו עובדים ומעסיקים לנהל משא ומתן שיביא לניסוח הסכם סודיות מתאים ומיטיב עבור כל הצדדים. הינכם מוזמנים לרכוש אחד הספרים, ולהרחיב את ידיעותיכם בתחום תוך תרגול ושיפור יכולת הקריאה שלכם באנגלית.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *