שלושה ספרים מומלצים באנגלית בנושא חדרי בריחה

קריאה על חדרי בריחה- פעילות מהנה לזוג ולמשפחה

נהנים לקרוא ספרים באנגלית, ואוהבים את הבילוי בחדרי בריחה?
במיוחד בשבילכם מובאות להלן המלצות על שלושה ספרי קריאה בנושא חדרי בריחה.

 

Facilitating Tam Building Sessions: A Guide for Escape Room and Exit Game Owners מאת כריסטי מ. בירד

 

הפסיכולוג החינוכי דר' כריסטי בירד מספק בספר זה עצות וטיפים לבניית חדר הבריחה האולטימטיבי עבור חברות וארגונים שמבקשים פעילות מגבשת לצוותי העובדים שלהם. הספר מציג מידע מתחום הפסיכולוגיה הארגונית ומתבסס על ידע ותוצאות מחקרים בתחום הלמידה. על פי המחבר, שימוש בעקרונות המנחים המוצגים בספר יאפשר למפעיל חדרי בריחה לעצב אותם כך שישיגו אפקטיביות מירבית בגיבוש המשתתפים, וישיבו אליו שוב ושוב חברות ותאגידים. ספר זה מתאים במיוחד למפעילי חדרי בריחה.

 

We're Late for Thanksgiving!: A DIY Escape Room Kit

 

ספר זה הוא מדריך להכנת חדר בריחה פרטי בביתכם. במקום להוציא כסף רב על בילוי משפחתי בחג ההודיה, הספר מזמין את הקוראים להפוך את ביתם לחדר בריחה, כולל סיפור מסגרת ואביזרים, ולהזמין בני משפחה וחברים לבילוי ערב מהנה יחדיו. סיפור המסגרת של החדר הוא על אם המנסה להכין את ילדיה ובני המשפחה ליציאה לארוחת חג ההודיה, אך אינה זוכרת את כל הדברים שעליה להביא. במהלך המשחק חברי הקבוצה עוזרים לאם המשפחה לגלות את הפריטים החבויים בחדר, לאסוף רמזים, לפתור חידות, ולעשות כל מה שביכולתם בכדי לצאת מהבית בזמן. ספר מתאים לבעלי משפחות תוססות המחפשים דרכים מאתגרות ומרגשות לבלות זמן איכות יחדיו.

 

Breaking into Breakout Boxes: Escape Rooms in Education מאת הולי אליזבת ג'והנסון

 

בספר זה מסבירה הסופרת כיצד ניתן להכניס לכיתת הלימוד את חווית חדר הבריחה, וללמד את התלמידים עקרונות כמו יתרונותיו של שיתוף פעולה, חשיבותה של היכולת לפתור בעיות, הכרה והערכה בכישוריו השונים של כל תלמיד ועוד. ג'והנסון מציעה לעשות את כל הנפלאות האלו באמצעות קופסאות בריחה, המשתמשות  באותם עקרונות של חדרי בריחה, אלא שכאן מדובר בקופסה נעולה, שהצוות צריך למצוא את הקוד והדרך לפתוח אותה. את הפעילות ניתן להתאים לכל נושא לימודי, והיא מעשירה את חוויית הלימוד, מעודדת יצירתיות, מגבשת את התלמידים, ובעיקר מחזירה את ההנאה והאתגר לכיתת הלימוד, וכך יוצרת חוויית למידה איכותית ומשמעותית.

 

פעילות מהנה לכל הגילאים

 

כידוע, ניתן למצוא מגוון חדרי בריחה מאתגרים ומסעירים שתוכלו לבלות בהם, החדרים קיימים במגוון נושאים ורמות קושי שונות, כך שכל אחד יכול למצוא חדר בריחה במיוחד בשבילו. בין השאר תמצאו  חדרי בריחה מפחידים לבני נוער ולחובבי סיפורי אימה, חדר בריחה לזוג באווירה מסתורית, בלשית או קסומה, חדר בריחה לילדים צעירים ולמתחילים, וכן הלאה. הדוגמאות המוצגות לפניכם לוקחות את חדר הבריחה והפעילות בו לתחומי חיים שונים, החל מהבית הפרטי של כל אחד, עבור דרך כיתת הלימוד, וכלה בעולם העסקים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דומים